(071) 783 33 41

Sty

7

3 propozycje ćwiczeń w pracy

Niestety, ale przebywanie zbyt długo w jednej pozycji, przykładowo siedząc przy biurku, przed komputerem ma bardzo zły wpływ na nasze zdrowie, zwłaszcza kręgosłupa. Człowiek odczuwa bóle kręgosłupa, sztywność mięśni, a najczęściej duży dyskomfort w okolicach karku lub części lędźwiowej pleców. By tego uniknąć warto w pracy zrobić sobie co jakiś czas krótką przerwę i wykonać jakieś proste, szybkie ćwiczenie. To na pewno poprawi nasze samopoczucie i rozluźni spięte mięśnie, a także pomoże zmniejszyć zmęczenie.

Woman having back pain while sitting at desk in office

Oto nasze 3 propozycje ćwiczeń, które niewiele nas będą kosztować, a mogą naprawdę mieć duży wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie!

Ćwiczenie 1

Polega ono na spleceniu za plecami palców rąk i rozprostowanie ich tak, aby rozciągać przy tym mięśnie pleców. Podczas wykonywania tego ćwiczenia, powinniśmy odczuć pracę mięśni pleców, szczególnie tych w dolnej części. W tej pozycji należy wytrzymać około 10-15 sekund, następnie rozluźnić i powtórzyć kilkakrotnie – w zależności od potrzeby, można je wykonywać na siedząco jak i na stojąco.

Ćwiczenie 2

Są to tzw. półkrążenia głową. Należy najpierw spojrzeć w prawą stronę i stosunkowo powoli wykonać półkole do lewej, trzymając brodę blisko klatki piersiowej. Następnie należy spojrzeć w lewo i wykonać ćwiczenie analogicznie w drugą stronę. Powtórzyć kilkakrotnie.

Ćwiczenie 3

Można je także wykonywać na stojąco oraz na siedząco. Polega na przyciągnięciu ramion do szyi, czyli uniesieniu ich nieco do góry i zatrzymaniu przez chwilę. Ćwiczenie należy powtórzyć kilka razy, pomaga ono rozluźnić górne partie mięśni, szczególnie szyi.

newsletter

Imię (wymagane)

Firma

Adres email (wymagane)