(071) 783 33 41

kwi

13

3 proste triki

Ostatnio daliśmy Ci kilka wskazówek do pracy, radząc co zrobić aby była ona efektywna oraz wygodna i zdrowa, czyli ergonomiczna. Wiesz już jak doświetlić stanowisko pracy, jaka powinna być wilgotność w biurze oraz na co zwrócić uwagę podczas wyboru i ustawiania monitora. Na dzisiaj przygotowałam dla Ciebie jeszcze 3 proste triki, które może są bardziej ogólne i mogłyby się wydać oczywiste, jednak doświadczenie pokazuje nam, że wcale tak nie jest. Wprowadź je w życie, a zapewniam, że znacznie poprawi się jakość Twojej pracy. 🙂

#1

RUSZ SIĘ!

Czyli w wolnej chwili przejdź się na spacer, zacznij uprawiać jakiś sport (biegaj, pływaj, chodź na siłownię, …) – jak najczęściej i regularnie.

Zaskoczę Cię, w pracy także możesz wykonać proste ćwiczenia, które mogą wydać się śmieszne, ale uwierz mi, mają znaczny wpływ na Twoje samopoczucie! Już wcześniej pisaliśmy o tym, tutaj i tutaj. Wejdź, przeczytaj i się przekonaj. 🙂

#2

ZRÓB SOBIE PRZERWĘ!

Wszyscy wiemy, że w pracy potrzebna jest przerwa, choćby po to, żeby coś zjeść. Ale poza tą jedną główną, dobrze jest robić sobie krótkie, nawet 5 minutowe, co około 2 godziny. Wystarczy wstać i przeciągnąć się, czy pójść po kawę, wypróbuj ten trik, a zobaczysz, że będzie Ci się pracowało znacznie lepiej. Jest to super sposób na odświeżenie sobie głowy i poukładanie różnych myśli.

#3

ERGONOMIA

Na swoim stanowisku pracy i w jego otoczeniu zadbaj o ergonomię, czyli o to, żeby było wygodnie, zdrowo i praktycznie. Warto zacząć od wyboru odpowiedniego fotela.

Wprowadź te 3 proste triki, a sam przekonasz się, że praca może być na prawdę jeszcze bardziej efektywna, ale wygodna. To właśnie sprawi, że będzie zgodna z zasadami ergonomii, a co za tym idzie, nie będzie źle wpływać na Twoje zdrowie, a wręcz przeciwnie – będzie sprzyjać dbaniu o nie!

newsletter

Imię (wymagane)

Firma

Adres email (wymagane)