(071) 783 33 41

Cze

17

By w pracy było wygodnie

Sprawdź swoje stanowisko pracy – czy jest ono komfortowe? Czy uważasz, że zasady ergonomii zostały spełnione? Jak się okazało ponad połowa pracowników nie może pozytywnie odpowiedzieć na te pytania[1].

Po pierwsze: stres

Poziom stresu związany jest w dużej mierze z wykonywanym zawodem. Jednak nie jest to jedyny czynnik. Zdarza się, że sytuację pogarszają przełożeni, posuwający się nawet do mobbingu. Jest to niewątpliwie powód spadku zaangażowania i złego samopoczucia pracowników. Jeśli w dodatku wysoki poziom stresu długo się utrzymuje u zatrudnionych są oni narażeni na poważne problemy zdrowotne, takie jak zawał serca czy depresja. O tym jak sobie radzić ze stresem możecie przeczytać tutaj.

Sposoby na stres (fot. www.pinterest.com)

Sposoby na stres
(fot. www.pinterest.com)

Po drugie: stanowisko pracy

Niewłaściwie ustawione stanowisko pracy może być przyczyną wielu schorzeń kręgosłupa oraz kończyn. Optymalizując miejsce pracy sprawdź czy:

  • odległość od stanowiska współpracownika wynosi co najmniej 80 cm,
  • masz wystarczającą ilość miejsca na nogi,
  • masz dostęp do naturalnego światła,
  • możesz regulować krzesło,
  • górna część monitora znajduje się na wysokości twojego wzroku.

Zapewnianie pracownikom ergonomicznych warunków pracy jest jednym z motywatorów pozapłacowych. Przyjazne otoczenie wzmaga kreatywność oraz efektywność pracowników, gdyż niewłaściwe meble czy brak światła nie zakłóca ich uwagi ani nie utrudnia wykonywania codziennych zadań.

[1] Dane z raportu Ergotest.

newsletter

Imię (wymagane)

Firma

Adres email (wymagane)