(071) 783 33 41

Lut

19

Ćwiczenia w pracy III

Zapraszamy na trzecią część łatwych i przyjemnych ćwiczeń. Zobacz co możesz zrobić dzisiaj :)

Klatka piersiowa i plecy

  1. Łopatki: Jeśli lubisz trzymać ołówek za uchem, wyobraź sobie, że możesz to zrobić między łopatkami. Wycofaj ramiona aż łopatki złączą się razem. Wytrzymaj 5 – 10 sekund. Powtórz ćwiczenie 12 – 15 razy.
  2. Wzruszenie ramionami: Podnieś ramiona w górę, przytrzymaj 5 sekund i rozluźnij, powtórz 15 razy. Weź ryzę papieru w jedną dłoń i wykonaj ćwiczenie w pozycji stojącej. Powtórz dla drugiej ręki.
  3. Ściana: Stojąc 1 lub 2 kroki od ściany (solidniejszej niż ścianka działowa boksu) pochyl się do przodu, aż będziesz mógł oprzeć dłonie. Ręce muszą być proste i położone równolegle do podłogi. Zegnij łokcie by zbliżyć ciało do ściany na ok 2 sekundy i wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 12 – 15 powtórzeń.

Tułów

  1. Obroty: Lubisz obracać się na krześle? Możesz przy tym wykonać ćwiczenie – usiądź prosto, nogi trzymaj nad podłogą, chwyć palcami krawędź biurka. Za pomocą tułowia obracaj krzesło z jednego boku do drugiego. Powtórz 15 razy.
  2. Usiądź na obrotowym krześle. Złap za krawędź biurka i oddal się od niego tak, by ręce były proste. Podnieś nogi nad podłogę i ciągnij aż Twoja klatka piersiowa dotknie krawędzi biurka. Następnie oddal się i powtórz ćwiczenie 20 razy.
  3. Głęboki oddech: Weź głęboki oddech i zaciśnij mięśnie brzucha. Wytrzymaj 5 – 10 sekund i się rozluźnij.
  4. Prosta postawa: może to nie ćwiczenie, ale zawsze warto o tym wspomnieć. Siedź prosto, nie garb się. Wyreguluj krzesło tak by nogi, biodra i ramiona znajdowały się pod kątem 90 stopni w stosunku do podłogi. Właściwa postawa jest kluczowa przy całodziennej pracy z komputerem.

Każda aktywność ruchowa ma pozytywny wpływ na nasz organizm. W pracy możesz wykorzystać przedstawione wyżej propozycje, natomiast w czasie wolnym zachęcam do bardziej wymagających ćwiczeń – idź na siłownię, pobiegaj, wybierz to co najbardziej lubisz robić 🙂

newsletter

Imię (wymagane)

Firma

Adres email (wymagane)