(071) 783 33 41

sie

3

Podróżując ergonomicznie

Wakacje trwają i pomimo tego, że mniej siedzisz w pracy, bo to w końcu czas urlopowy, to wiele czasu nie raz spędzasz podróżując, w pozycji siedzącej… Nie oszukujmy się, to ma także ogromny wpływ na zdrowie Twojego kręgosłupa! Dlatego na dziś mam dla Ciebie kilka wskazówek na ergonomiczne podróżowanie. 🙂

Po pierwsze, zwróć uwagę na to jak wsiadasz do samochodu, na fotelu siadaj bokiem, następnie obróć się i podpierając się rękoma o siedzisko, wsuń nogi.

Kolejną sprawą jest regulacja fotela, która nie tyczy się tylko kierowcy, ale także pasażerów. Oczywiście wszystko zależy od możliwości jakie daje samochód, ale dobrze jest, aby odpowiednio dopasować zagłówek w zależności od wzrostu. Nogi powinny mieć na tyle miejsca, żeby móc nimi swobodnie poruszać, a oparcie nie może być zbyt pochylone. Oczywiście jeśli masz możliwość dobrze jest dopasować wysokość siedzenia oraz wsparcie lędźwiowe pleców. Jeżeli samochód takiego nie posiada, możesz użyć niewielkiego wałka z gąbki czy zrolowanego ręcznika. 😉 Ważne jest także, aby biodra znajdowały się powyżej kolan.

Po trzecie, bardzo ważne jest, żeby co jakiś czas robić sobie przerwy dla rozruszania kości. I w tym czasie nie siedź dalej w samochodzie czy na ławeczce obok, ale wykonaj kilka skłonów, podskoków, przysiadów itp..

Na koniec, wysiadając z samochodu po długiej podróży, rób to ostrożnie, ponieważ zmęczony kręgosłup jest bardziej podatny  na wszelkie urazy. Więc zanim zaczniesz rozładowywać bagażnik, odpocznij chwilkę i rozluźnij mięśnie.

Ale najważniejsze: pamiętaj o zapięciu pasów!!! 🙂

newsletter

Imię (wymagane)

Firma

Adres email (wymagane)