(071) 783 33 41

kwi

1

Monitor na wyciągnięcie ręki

Wiesz na co zwrócić uwagę wybierając monitor do pracy? My wiemy, dlatego przygotowaliśmy kilka wskazówek dla „zielonych” w tym temacie, które pomogą podczas podejmowania decyzji.

Wiem, że przeciętnemu użytkownikowi podawane przez producentów parametry niewiele mówią. Dlatego nie o wszystkim będziemy wspominać tylko o tym, co naszym zdaniem naprawdę jest istotne.

Po pierwsze zwróć uwagę na wielkość monitora, raczej nie potrzebujesz go wielkiego, ultra panoramicznego. Jednak pamiętaj żeby nie był też zbyt mały, żeby dobrze się na nim pracowało i wszystko było dobrze widoczne.

Po drugie regulacja, sprawdź czy da się go ustawić w pożądanym położeniu, tak żebyś mógł go odpowiednio wpasować w swoje stanowisko pracy.

Po trzecie pamiętaj, żeby miał on możliwości regulacji, zwłaszcza kontrastu i jasności ekranu, po to, żebyś mógł go odpowiednio dopasować do swoich potrzeb tak, aby twoje oczy nie męczyły się zbytnio.

Po czwarte i w zasadzie najważniejsze, jak już kupisz wymarzony monitor, pamiętaj aby odpowiednio dopasować go do Twojego miejsca pracy. Powinien znajdować się w odległości około 50-70cm od twarzy, czyli mniej więcej tyle co na wyciągnięcie ręki, na takiej wysokości, aby jego ¾ wysokości były na linii Twojego wzroku kiedy patrzysz prosto przed siebie.

Powodzenia! 🙂

newsletter

Imię (wymagane)

Firma

Adres email (wymagane)