(071) 783 33 41

mar

18

Oświeć mnie!

Już wiesz czym jest zasada 3B i jak dzięki niej w bardzo prosty sposób, możesz ułatwić sobie pracę, tak aby była wygodniejsza, a co ważniejsze zdrowsza. J

 

Dzisiaj chciałabym przedstawić Ci i zaznaczyć, jak istotne w Twoim miejscu pracy jest oświetlenie. Dlaczego? Jeżeli będzie ono odpowiednio dobrane do warunków, Twój wzrok będzie się mniej męczył, a co za tym idzie, będziesz mógł bardziej skupić się na pracy. Tak, to także ergonomia. 🙂

 

Czyli jakie to światło powinno być?

Wiadomo nie od dziś, że najzdrowszym jest to dzienne, naturalne. Dlatego w miarę możliwości powinniśmy właśnie z niego korzystać jak najwięcej. Jednak wiadomo, że przychodzi moment, że robi się już za ciemno i trzeba je sobie zastąpić jakimś innym, sztucznym.

 

Jednak co wybrać? Jakie żarówki, o jakim natężeniu…

Najkorzystniejsze są te o natężeniu od 300 do 700 luksów (luks – jednostka natężenia światła). Kolor dawanego światła to kwestia sporna, ponieważ każdy człowiek ma własne upodobania. Jednak moim zdaniem żarówki dające światło o nieco chłodniejszej barwie są lepsze, ponieważ jest ono bardziej zbliżone do dziennego.

 

Jeszcze jedna ważna sprawa jest taka, że światło nie powinno być punktowe, bo wywołuje ono odbicia i refleksy, które mają bardzo zły wpływ na nasze oczy.

newsletter

Imię (wymagane)

Firma

Adres email (wymagane)