(071) 783 33 41

cze

1

Przerwa w pracy…

Pamiętaj, że co około godzinę potrzebna jest mniej więcej pięciominutowa przerwa w pracy… Dlaczego? Żeby zadbać o swój kręgosłup i w ogóle zdrowie. Specjalnie dla Ciebie z tej okazji mamy propozycję czterech ćwiczeń, które możesz wykonać w tym króciutkim czasie.

Ćwiczenie #1

Złącz ze sobą dłonie, splatając palce i wyciągnij ręce mocno nad głowę. Przechylaj się na boki rozciągając przy tym boczne mięśnie całego korpusu.

Ćwiczenie #2

Jest to bardzo proste ćwiczenie, które pomoże rozluźnić mięśnie w górnej części pleców, nie wstając nawet od biurka. Należy przechylić głowę w prawo i wytrzymać tak przez kilkanaście sekund, następnie analogicznie w lewo, najlepiej powtórzyć kilkakrotnie.

Ćwiczenie #3

„Przeprost” pleców, pomoże łatwo rozluźnić mięśnie w dolnej części pleców.

Ćwiczenie #4

Na rozluźnienie górnej części pleców, najlepiej pomoże unoszenie i opuszczanie ramion, z luźno opuszczonymi wzdłuż tułowia rękoma.

Aby pomóc Wam w zmobilizowaniu się do ćwiczeń podczas przerw w pracy, została stworzona specjalna aplikacja – przypominajka! Zdziwiony? Możesz ją pobrać tutaj: http://www.workrave.org/download/ Instalacja trwa zaledwie jakieś 5min, dlatego tym bardziej zachęcam do wypróbowania.

Znajdzie się też coś dla wielbicieli aplikacji mobilnych, program: 7-minute Scientific Workout Timer, który ułatwia wykonywanie codziennych ćwiczeń podczas wielogodzinnego siedzenia przed komputerem.

newsletter

Imię (wymagane)

Firma

Adres email (wymagane)