(071) 783 33 41

Gru

17

Światło – czynnik, na który warto zwrócić uwagę ;-)

Czy zastanawialiście się kiedyś czemu zapalona żarówka kojarzy się z nowym pomysłem? Albo czemu mówimy o jasności umysłu lub stwierdzamy, że coś Nas „oświeciło”?

Światło, oświetlenie – ma ogromne znaczenie zarówno w Naszym życiu codziennym, jak i zawodowym. Decyduje o tym jak odbieramy otoczenie, czy widzimy wszystko wyraźnie, oraz wpływa na Nasze samopoczucie.

Praca w biurze wymaga koncentracji i skrupulatności. Zajmując się dokumentami czy pracując przed komputerem – powinniśmy być w pełni sił witalnych i mieć otwarty umysł. Aby Nasza praca była wydajna, a Nasz organizm zmotywowany – powinniśmy mieć odpowiednio przygotowane miejsce pracy. Oświetlenie jest jednym z czynników, za które odpowiada Nasz szef. Światło powinno być dobrane zgodnie z polskimi normami, zgodnie z par 26 ust 2 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.(t.j.Dz. U. 2003 Nr 169 poz. 1650 ze zm.).

Prawidłowe oświetlenie musi spełniać trzy podstawowe funkcje, a mianowicie: zapewnienie bezpieczeństwa ludziom przebywającym w danym pomieszczeniu, zapewnienie odpowiednich warunków potrzebnych do wykonywania zadań wzrokowych oraz pomoc w właściwym kreowaniu otoczenia świetlnego.

Światło wpływa nie tylko na komfort pracy, ale również na nasze zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Oświetlenie odpowiada za Naszą „wygodę widzenia”, oczy mniej się męczą, a ewentualne wady wzroku nie pogłębiają się. Oczywiście jeśli przebywamy w miejscach prawidłowo oświetlonych jesteśmy mniej narażeni na wszelkiego rodzaju depresje i załamania nerwowe. W końcu nie bez powodu światło symbolizuje jasność umysłu, spokój i klarowność ;-)

newsletter

Imię (wymagane)

Firma

Adres email (wymagane)