(071) 783 33 41

Lut

11

Ćwiczenia w pracy II

W drugiej części artykułu poświęconego ćwiczeniom w pracy i nie tylko, zaprezentuję kolejnych kilka sposobów na ruch. Tym razem zaangażujesz ręce i barki.

Ręce i barki

  1. W boksie: Usiądź na samym brzegu solidnego biurka lub nieobrotowego krzesła, ręce umieść po obu stronach, także na krawędziach. Stopy powinny znajdować się o krok lub dwa od biurka lub krzesła. Wyprostuj ramiona, tak by podnieść ciało. Następnie zegnij ramiona do uzyskania kąta 90 stopni i ponownie wyprostuj. Ćwiczenie powtórz 8-10 razy.
  2. Ze zszywaczem: Weź zszywacz w rękę, wewnętrzną stronę dłoni skieruj ku górze. Możesz siedzieć lub stać. Zegnij rękę w łokciu od poziomu ud w kierunku klatki piersiowej. Poczekaj chwilę, po czym opuść rękę. Wykonaj 12-15 powtórzeń. Gdy nie masz ciężkiego zszywacza, użyj butelkę wody.
  3. Na mięśnie: Siedząc prosto na podłodze złącz dłonie wewnętrzną stroną na wysokości klatki piersiowej, następnie pchaj nimi ku sobie, tak by poczuć mięśnie ramion. Utrzymaj taką pozycję przez 20 sekund, zwolnij i powtórz ćwiczenie.
  4. Uścisk dłoni: W pozycji siedzącej ze stopami płasko opartymi o podłogę, złącz dłonie, tak jakbyś dawał sobie uścisk (kciuk jednej dłoni powinien wskazywać na sufit, drugiej na podłogę). Następnie ciągnij obiema rękami na zewnątrz, tak jakbyś chciał je rozłączyć. Wytrzymaj co najmniej 10 sekund i przerwij. Wykonaj kilka powtórzeń.
  5. Pięści w górę: Uderz pięścią w powietrze jakbyś wygrał na loterii lub zwyciężył w biegu. Rób to na przemian obiema rękami przez co najmniej minutę, dopóki nie uświadomisz sobie, że szef stoi za Tobą :)
  6. Drwal: Wstań i spleć dłonie razem opierając je o prawe ramię, tak jakbyś trzymał siekierę. Delikatnie odchyl wyobrażony topór poprzez wyprostowanie łokci. Następnie skieruj ręce w stronę lewego uda. Teraz poprowadź dłonie do lewego ramienia i wykonaj ćwiczenie odwrotnie – do prawego uda. Dla każdej strony wykonaj 15 powtórzeń.
  7. Na fotelu: Usiądź wygodnie w fotelu, podnieś nogi i skrzyżuj je. Złap za podłokietniki i spróbuj się podnieść na 10 – 20 sekund. Opuść się z powrotem na krzesło i po minucie powtórz ćwiczenie.

Pamiętajcie o ćwiczeniach, ruszajcie się najlepiej w każdej wolnej chwili. Możecie wpisać je w Wasze kalendarze i ustalić własny harmonogram.

newsletter

Imię (wymagane)

Firma

Adres email (wymagane)