(071) 783 33 41

mar

9

Zdrowy kręgosłup!

Już nie raz mówiliśmy o tym, że długie siedzenie przy biurku, przy komputerze ma bardzo zły wpływ na nasze zdrowie. Także niejednokrotnie mówiliśmy, że dobrze jest zaopatrzyć się w ergonomiczne krzesło do pracy, które będzie odpowiednio dbało o nasz kręgosłup.

Jednak czy wiesz, jakie są jeszcze inne sposoby na ochronę kręgosłupa?

Dzisiaj mamy dla Ciebie klika wskazówek odpowiadających właśnie na to pytanie, dowiesz się co można, a czego nie można robić, na co zwracać uwagę.

 

Po pierwsze, jeżeli podnosisz coś z ziemi, rób to z pozycji kucającej. W żadnym wypadku stojąc i zginając się w pół, taka postawa bardzo, ale to bardzo obciąży Twój kręgosłup.

rys2_podnoszenie

Po drugie jeżeli bierzesz coś z szafy, szafki, biurka, stołu czy innego miejsca, usuń wszystkie przeszkody z drogi.

 

Po trzecie, staraj się co jakiś czas zmieniać pozycję podczas pracy, jeśli to możliwe to wstań. Bardzo niezdrowym jest siedzenie w jednej pozycji ciągle przez kilka godzin…

rys4_stanie

I jeszcze jedna bardzo istotna sprawa, o której wspominałam już tydzień temu. Rusz się i rób przerwy! Najlepiej jeżeli regularnie uprawiasz jakiś sport, chodzisz na siłownię czy basen, jednak nawet krótkie przerwy, podczas których pójdziesz przykładowo po kawę są bardzo istotne.

newsletter

Imię (wymagane)

Firma

Adres email (wymagane)