(071) 783 33 41

Poznaj statystyki!

Dolegliwości mięśniowo-szkieletowe są powodem 25% absencji w pracy- takie dane podaje Europejska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia i Pracy. Dodatkowo, w wyniku długotrwałego przeciążenia kręgosłupa u większości osób po 30 roku życia dochodzi do zmian zwyrodnieniowych. Dzieje się tak z powodu nieumiejętnego obciążenia kręgosłupa podczas wykonywania pracy. To implikuje kłopoty zdrowotne pracowników, a co za tym idzie, Pracodawców i osób odpowiedzialnych za BHP. A jak wyglądają polskie stanowiska pracy biurowej?

W skrócie? Źle, a nawet bardzo źle. Według badań przeprowadzonych przez Ergotest , 51% badanych stanowisk pracy biurowej nie spełnia wymogów ergonomii, a 47% procent spełnia je częściowo. Czyli tylko 2% jest w pełni dobrze wyposażonych! Co to znaczy? Z badań na naprawdę sporej grupie wynika, że tylko niewielki procent pracowników biurowych korzysta ze stanowisk pracy, które nie implikują kłopotów zdrowotnych!

Oczywiście, można powiedzieć, że życie samo w sobie jest dość szkodliwe. Ale mimo wszystko, skoro można sprawić, by stanowisko pracy było przyjazne człowiekowi, to dlaczego tego nie zrobić? Z reguły potrzebna jest niewielka inwestycja finansowa, a za to większa mentalna. Odpowiednie wyposażenie stanowisk pracy to jedno, a ich prawidłowe użytkowanie, to drugie. O tym właśnie mówią WARSZTATY

newsletter

Imię (wymagane)

Firma

Adres email (wymagane)