(071) 783 33 41

Gru

17

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

Prosta mądrość ludowa ma odzwierciedlenie w wielu płaszczyznach – nawet w ergonomii ;) Dzisiaj dosłownie zwrócimy uwagę na Nasze siedzenia ;-)

Pracując w biurze sporą część dnia spędzamy w pozycji siedzącej więc to na czym siedzimy powinno mieć dla Nas ogromne znaczenie. Pracodawca oczywiście jest zobligowany do zapewnienia Nam odpowiednych warunków pracy, ale czy aby na pewno wszystko jest tak jak być powinno??

Zwróćcie uwagę na tak prostą sprawę, jak to na czym siedzimy. Niby nic takiego, a jednak źle dobrany fotel powoduje, że nasza pozycja przy biurku jest niewłaściwa i może wywołać: bóle głowy, problemy z koncentracją, bóle pleców i kręgosłupa, bóle karku, a nawet bóle ud, kolan i łydek… a przecież nikt z Nas nie lubi jak go coś boli…

Jakie więc powinno być idealne siedzisko w pracy?

Przede wszystkim powinien to być fotel. Obrotowy fotel biurowy z pneumatyczną regulacją wysokości, regulacją głębokości siedziska, regulacją oparcia oraz regulacją podłokietników. Fotel powinien być odpowiednio twardy i stabilny. Warto zwrócić również uwagę na jego ogólną estetykę oraz materiał z jakiego został wykonany.

Wygodnie siedzenie wpłynie na Wasz komfort w biurze oraz wydajność Waszej pracy. Z ergonomicznego punktu widzenia Wasz fotel biurowy powinien uwzględniać nie tylko wymagania bezpieczeństwa, ale również cechy antropometryczne, związane z  Waszymi wymiarami oraz możliwościami fizjologicznymi, psychologicznymi oraz z Waszą potrzebą estetyczną

A jaki jest Wasz punkt widzenia? Macie odpowiednio dobrane siedzenie w pracy?? :-)

newsletter

Imię (wymagane)

Firma

Adres email (wymagane)